Burun Estetiği , Burun Ameliyatı , estetik ameliyat , burun düzeltme , burun kaldırma , burun delikleri genişletme , rinoplasty , istanbul , etiler , nişantaşı , şişli , beşiktaş , izmir , ankara evlilik
Burun Estetiği genelde  Burun Ameliyatı ile  estetik ameliyat için  burun düzeltme operasyonu geçiren kadın burun kaldırma işini burun delikleri genişletme gibi  rinoplasty yapan  istanbul ve etiler çevresinde nişantaşı şehirler ve  şişli gibi beşiktaş ta izmir ve ankara semtlerinde olur.

 

23 Ocak 2018, Salı 23:40:14

burun estetiği
 
 ÜYELER İÇİN
 Anasayfa
 Üye Ol
 Şifremi Unuttum
   
 K.Adı
 Şifre
 
 EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
 Gelinlikler
 Abiyeler
 Nişanlıklar
 Gece Kıyafetleri
 Kına Gecesi Kıyafeti
 Damatlıklar
 Smokinler
 Davetiyeler
 Nikah Şekerleri
 Alyans ve Takı
 Gelin İç Giyim
 Gelin Ayakkabısı
 Gelin Buketi
 Gelin Tacı
 Gelin Arabası
 Düğün Yemeği
 Düğün Pastası
 Düğün Mekanı
 Düğün Fotoğrafçısı
 Düğün Organizasyonu
 Müzik Organizasyonu
 Ses Işık Dj Kiralama
 Balayı Tatili
 Gümüş ve Aksesuar
 Çocuk Gelinlikleri
 Çocuk smokinleri
 EV EŞYALARI
 Beyaz Eşya
 Mobilya
 Ev Tekstili
 Ev Elektroniği
 Küçük Ev Aletleri
 Banyo
 Mutfak
 Halı
 Perde
 Züccaciye
 MAĞAZALAR
 Moda Evleri
 Düğün Salonları
 Rent A Car
 Kuyumcular
 Emlakçılar
 Çiçekçiler
 Mobilyacılar
 Güzellik Salonları
 Fotoğraf Stüdyoları
 Evden Eve Nakliyat
 Kozmetik
 Peruk - Postiş - ÇıtÇıt
 İş Elbiseleri
 Ev Tekstili
 Tekne Kiralama
 Oteller
 Turizm Acentaları
 Organizasyon Firm.
 BİZ KİMİZ
 Hakkımızda
 Bize Ulaşın
 Web Tasarım
 GÜZEL SÖZLER
 Evlenme Teklifi
 Aşk Şiirleri
 Davetiye Sözleri
 Sevgi Mesajları
 Önemli Gün Mesajları
 NİKAH HAZIRLIĞI
 Nikah Daireleri
 Nikah İşlemleri
 Dini Nikah
 İNTERAKTİF
 Evlilik İlanları
 Çiftlerin sayfaları
      Burun Estetiği

 

AYIN ŞANSLI ÇİFTİ

Burun Estetiği , Burun Ameliyatı , estetik ameliyat , burun düzeltme , burun kaldırma , burun delikleri genişletme , rinoplasty , istanbul , etiler , nişantaşı , şişli , beşiktaş , izmir , ankara

Emel Dursun&Mert Kavak

 
  BURUN ESTETİĞİ


  burun estetiği
Burun dış görünümünü oluşturan anatomik yapıda, cilt, cilt-altı, kıkırdak ve kemik dokuları birbirini tamamlar. Tabii kas, sinir ve kan damarları bu yapıya canlılık verir. Burun içi ise; fonksiyonel yapılar, burun içi döşemesi, orta duvar anatomisi ve konkalardan ibarettir. Burun, yüzün orta bölgesinde ve projeksiyonu en önde olduğundan ilk bakışda kendisini gösterir. Güzel burun şekli yüz güzelliğini tamamlarken, bakışı süsler, eğri, kambur veya düşük burun şeklinde ise ifade bozulabilir. Ayrıca burun fonksiyonel bir organdır. Nefes almada problemi olan bir burun kişinin konuşmasını ve özgüvenini etkilerken
sağlığını da sıkıntıya sokabilir. Burun estetiği ve nefes alma işlevi birbirinden ayrılamaz bir bütün olarak değerlendirilmelidir.
 

Burun estetiği ve nefes darlığı söz konusu ise hangisi önce yapılmalıdır?
Burunda yapılacak işlemlerin tek seansta tamamının bitmesi tercihimizdir. Bu esnada hem burun şekli değiştirilir hem de orta duvar eğrilikleri düzeltilir. Orta duvar anatomisi burun estetiğinde temel direk hükmündedir. Orta duvar rekonstrüksiyonu düzgün yapılmaz ise burun estetiği hüsranla sonuçlanabilir, burun kayması olup eğri burun şekli meydana gelebileceği gibi,ameliyat öncesi sıkıntı vermeyen nefes problemleri bariz bir şekilde ortaya çıkabilir. Bu yüzden her iki işlemin birarada estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahınız tarafından yapılması en doğrusudur. Birinci seansta nefes darlığı yapılıp sonraki bir seansta estetik yapılması estetik ameliyatının başarısını azaltabilir çünkü birinci ameliyattan dolayı hem malzeme eksikliği hem de dokulara rahat ulaşım zorluğu oluşurken ,kişi içinde ayrı bir travma sebebidir.

Deviyasyon ameliyatını (orta duvar eğriliği) estetik cerrah yapabilir mi?
Estetik cerrahlar esasında estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahtırlar. Estetik tarafında yaptıkları cerrahiye sanat katarlar, plastik tarafında dokuları çok iyi şekillendirirler ve rekonstrüktif açıdan eğer doku eksikliği söz konusu ise onarımını gerçekleştirirler. Bu durumda estetik cerrah buruna hem dış görünüm kazandırır, hemde orta duvar rekonstrüksiyonunu en iyi şekilde yapar. Deviyasyonların klasifikasyonu, düzeltilmesi ve hatta orta duvarın tekrardan oluşturulması en iyi estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrihinin sağladığı teknik zenginliği ve teknolojisi sayesinde gerçekleşmektedir.

Burun estetiği hangi yaşlarda yapılmalı?

Burun estetiği bayanlarda 18 ve erkeklerde 19 yaştan itibaren yapılabilir. Bu yaştan önce yapılması dokuların gelişmesi tamamlanmadığı için sağlıklı olmaz. Dokulara saygı yönünde nekadar ileri yaşta yapılırsa o kadar iyi olur. Ayrıca 45-50 yaş üzerinde kişilerde yapılmasında dikkat gerekir, çünkü bu yaştan sonra kemik yapısı kırılgan olurken burun iç ve dış oluşumları gençliğini kaybetmiş ve hassaslaşmıştır. Burun estetiği yapılacaksa, kırmadan,en az travmayla çok zarif bir şekilde yapılmalıdır.

Burun estetiğinde doğalığı sağlayan faktörler nedir?
Başarılı sonuçlar için, kişinin tercihi ve ameliyatı yapacak cerrahın ortak payda da buluşmuş olmaları gerekir.Başta sizin tercihinizin doğallık olması ve cerrahınız bu doğallığı hissedebilmesi gerekiyor. Daha sonraki aşama, cerrahi yaparken doğallığı kaybeden tekniklerden uzak olmaktır. İlk önce muayene ve tasarım yapılır. İyi bir burun estetiğini gerçekleştirmek için değerlendirme ve tecrübe elele verip hangi cerrahi teknikler yapılacağına karar verilir. Doğallığı kaybeden en önemli faktörlerden birisi doku kaybıdır. Doğal olmayan bir buruna baktığınızda mutlaka doku kaybını görürsünüz. Doku kaybını engellemk için yapılacak işlem kaba cerrahiden uzak durmaktır. İnce ve zarif cerrahide doku kaybı olmaz. Burun kırılmadan yapılırsa, kemik yapısında çıkıntılar oluşmaz, önceden bilgisayar tasarımı gerçekleşirse burunun fazla küçülmesi söz konusu olmaz, mikro-cerrahi teknikleri kullanılırsa dokularda yırtılma ve hasar oluşmaz, teknolojisi ileri olan cihazlar ve aletler kullanılırsa manipulasyonlar kolaylaşır ve cerrah sanatını rahat bir şekilde gerçekleştirir. Burun estetiğindeki hedef, ameliyatın tek seansta , sonucun doğal ve güzel olması, rahat nefes alınabilmesi ve hızlı iyileşmedir.

Burun estetiğinde yapılan bilgisayar tasarımı neden önemlidir?
Bilgisayarda profilden yapılan tasarımlar, estetik cerrah ile burun estetiği isteyen kişi arasında fikir birliği sağlarken, kişininde doğru bilgilendirilmesi yönünden önem taşır. Estetik cerrahıda uygulayacağı yöntemler konusunda yönlendirir. Burun estetiğinde bilgisayar tasarımı muayenenin bir parçasıdır.Bilgisayarın kullanılmadığı dönemlerde estetik cerrahlar kişinin fotografları üzerinde oynama yapıp sonuç gösterirken, günümüzde bilgisayar teknolojisinden faydalanılarak daha net ve güzel sonuçlar verilebilmektedir.

Burun estetiği neden mikro ve zarif yapılmalı?

Burun yapısı zarif olduğundan üzerinde yapılacak cerrrahi işlemler de ince olmalı ve dikkatli davranılmalıdır.Bu inceliğin sınırı yoktur. Tıp teknolojisi ilerlemeye devam ettiği sürece daha detaylı işlemler yapılmaya çalışılacaktır. Bu tarz ince çalışma doku kayıplarını engeller, net sonuç almanın yolunu açar, asimetrilerin oluşmasını engeller, şişlik ve morlukların oluşumunu azaltır ve iyileşme süresini hızlandırır.

Burun estetiğinde mikro çalışmalarda hangi teknolojiler kullanılır?

Burun kemik yapısını kırmadan yapabilen mikro-motor sisitemleri artık dünyada geniş bir şekilde kullanılıyor. Burun dokularına ulaşımda kullanılan mikro-makas çeşitleri dokuların zarar görmesini engeller. Burun estetiği sırasında özel aşamalarda büyüteç lenslerin kullanılması dokuların korunması ve şekillenmesinde yarar sağlar. Özel tasarımlı ışık sistemleri ve endoskopi aletleri orta duvarı görüntülemede ve deviyasyonların rekonstrüksiyonunda önem taşır.

Burun estetiğinde kırma yerine neden mikro-motor kullanılır?
Şu an dünyada her hastanede, her diş hekimliği kliniğinde mikromotor sistemlerini görebilirsiniz. Artık ortopedi, beyin ve omurga cerrahisi, çene cerrahisi ve dişhekimliğinde olmazsa olmaz sistemler olan mikro-motor sistemleri kemikleri zarif bir şekilde kesip, törpüleme yapıyor. Bu sistemler ultra-mikro denecek kadar zarifleşti ve her küçük delikten büyük işler yapacak kadar başarı sağladı. Dünyada çeşitli estetik cerrahi merkezlerinde kullanılan bu sistemler estetik cerrahi literatüründe yar almaktadır. Hedef kemik yapısını kırmadan şekillendirmek ve kırmaktan dolayı oluşan riskleri ortadan kaldırmak.

Burun estetiğinde neden cilt kesisi yapılmamalı?
Estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi eğitiminde şu vardır, görünümde mecbur kalmadan iz bırakmamak ve mümkün olduğunca cilt bütünlüğünü korumak. Burun estetiğinde bu kuralın geçerliliği doruktadır. Bir cerrah için,ameliyat ettiği hastasının ‘Doktor bey ameliyatımı nereden yaptınız? ’ sorusu müthiş keyif verici olur. Burun estetiğinde ve yanında nefes problemi varsa bile profesyonel kapalı yöntemlerle herşey yapılabilir, burun ucu düzeltilir, burun kemeri şekillendirilir, deviyasyonların en zorlarına onarım yapılabilir. Bu yöntemde cilt bütünlüğü bozulmadığı için ameliyat sırasında sonuç değerlendirilmesi kolaylaşır ve columellar bölgeden geçen damar ve sinir dalları kesilmediği için burun ucu dolaşımı ve duyusu hızlı bir şekilde toparlar. Özel ışık sistemler kullanıldığı zaman her manevra görülerek kolay bir şekilde yapılabilir.

Zarif cerrahi teknikle yapılan burun ameliyatında iyileşme süresi nedir?
Ortalama 2-2,5 saat süren genel anestezi altında yaptığımız ameliyat sonrası hastaların çoğu aynı gün eve dönmek istiyorlar.Genel anesteziden çıkmış olmaları ve yakın takiplerinin yapılması için hastalarımı bir gece hastanede takip ediyorum.Beşinci gün hastamı tekrar görüp burun üstü atelini çıkarıp üç-dört gün kalacak özel bantlarını yapıştırıyorum.Hassas bir çalışma ve iyi bir ameliyat sonrası bakımla hastalarım maksimum birinci haftasında normal yaşantısına dönmüş,işe başlamış olabiliyor.

 

 
 EVLİLİK HAZIRLIĞI
 Söz bohçası
 Nişan Bohçası
 Çeyiz Hazırlığı
 Örgü ve Dantel
 Gelinlik Seçimi
 Damatlık Seçimi
 Gelinlik Kiralama
 Damatlık Kiralama
 KREDİLER
 Evlilik Kredisi
 Konut Kredisi
 İhtiyaç Kredisi
 Taşıt Kredisi
 GÜZELLİK VE BAKIM
 Cilt Bakımı
 Sivilce Sorunu
 Saç Bakımı
 Saç Dökülmesi
 Vücut Bakımı
 Kilo Kontrolü
 Makyaj Sırları
 Diyet Listesi
 Selülit Sorunu
 Göğüs Bakımı
 Bacak Bakımı
 Manikür-Pedikür
 SAĞLIK VE CİNSELLİK
 Cinsel İlişki
 Cinsel Pozisyonlar
 İlk Gece
 Adet Bozuklukları
 Doğum Kontrolü
 Gebelik
 Psikolojik Sorunlar
 İslamda Cinsellik
 Erken Boşalma
 İktidarsızlık
 Kızlık Zarı
 Kürtaj
 Bel Soğukluğu
 Vajinismus
 Tüp Bebek
 Orgazm
 Kısırlık
 KADIN VE AİLE
 Erkeğini Tanı
 İlk 3 yıla Dikkat
 İslamda Evlilik
 Erkekler Ne İster
 Mantıkmı Duygusalmı
 Aile İçi Problemler
 İhanetin Sebepleri
 İlişkinizi Kurtarın
 İkinci Bahar
 ASTROLOJİ
 Burçlar ve Özellikleri
 Günlük Falınız
 Rüya Tabirleri
 TARİFLER
 Yemek Tarifleri
 Börek Tarifleri
 Pasta Tarifleri
 Tatlı Tarifleri
 Salata Tarifleri
 ESTETİK
 Meme Estetiği
 Botox
 Saç Ekimi
 Lazer Epilasyon
 Burun Estetiği
 Kaş Kaldırma
 Bölgesel Zayıflama
 Liposuction
 Penis Büyütme
Google
 

evlilik
Design & Programming by
www.nacredesign.com