Doğum Kontrolü özellikle Doğum Kontrol gibi durumlarda Doğum Kontrol hapı kullanmak şarttır şişmanlatır. Doğum anı görmek için Doğum anı resimleri ve videolarını izlemek gerekir. ginera doğum kontrol hapı dır. Doğum günü ne rstlayan Doğum sancısı çekmemek adına kondom veya prezervatif kullanmanız tavsiye olunur ve okey marka alınız. gebelikten korunma yolları için internet sitesi yazıları okuyun. gebelikten korunma yolları sizler için hazırladığımız bölümde Tüpleri bağlatma gibi yöntemlerle norplant veya doğum kontrol yöntemleri diye adlandırılan hamilelik riski hesaplama takvimi DOĞAL KORUNMA YOLLARI ndan daha kolaydır. mukus yöntemi ise takvim yöntemi ne nazaran bazal vücut ısısı yöntemi ile birlikte kullanıldığında emzirme yöntemi daha etkili çözüm olur. hamilelik dönemi hamilelikten korunma gibi doktor veya jinekolog görmesinde hamilelikten korunma yolları aranacağına hamilelik sancısı çekmemek adına ultrason çekimi yaptırın bebeğinizin resmini ultrasonda görebilirsiniz.Doğum kontrol hapı etkili olanı şarttır. , doğum fotoğrafları ve doğum anı resimleri internetten bakınki ultrason resimleri arasında pek fark yoktur. doğum anı videosu sitesi izlenir. evlilik
Doğum Kontrolü özellikle  Doğum Kontrol gibi durumlarda  Doğum Kontrol hapı kullanmak şarttır şişmanlatır. Doğum anı görmek için  Doğum anı resimleri ve videolarını izlemek gerekir. ginera doğum kontrol hapı dır. Doğum günü ne rstlayan  Doğum sancısı çekmemek adına  kondom veya  prezervatif kullanmanız tavsiye olunur ve okey marka alınız. gebelikten korunma yolları için internet sitesi yazıları okuyun. gebelikten korunma yolları sizler için hazırladığımız bölümde  Tüpleri bağlatma gibi yöntemlerle  norplant veya  doğum kontrol yöntemleri diye adlandırılan  hamilelik riski hesaplama takvimi  DOĞAL KORUNMA YOLLARI ndan daha kolaydır. mukus yöntemi ise  takvim yöntemi ne nazaran  bazal vücut ısısı yöntemi ile birlikte kullanıldığında  emzirme yöntemi daha etkili çözüm olur. hamilelik dönemi  hamilelikten korunma gibi doktor veya jinekolog görmesinde  hamilelikten korunma yolları aranacağına  hamilelik sancısı çekmemek adına  ultrason  çekimi yaptırın bebeğinizin resmini ultrasonda görebilirsiniz.Doğum kontrol hapı etkili olanı şarttır. , doğum fotoğrafları ve  doğum anı resimleri internetten bakınki  ultrason resimleri arasında pek fark yoktur. doğum anı videosu sitesi izlenir.

 

19 Şubat 2018, Pazartesi 07:51:00

Doğum Kontrolü özellikle Doğum Kontrol gibi durumlarda Doğum Kontrol hapı kullanmak şarttır şişmanlatır. Doğum anı görmek için Doğum anı resimleri ve videolarını izlemek gerekir. ginera doğum kontrol hapı dır. Doğum günü ne rstlayan Doğum sancısı çekmemek adına kondom veya prezervatif kullanmanız tavsiye olunur ve okey marka alınız. gebelikten korunma yolları için internet sitesi yazıları okuyun. gebelikten korunma yolları sizler için hazırladığımız bölümde Tüpleri bağlatma gibi yöntemlerle norplant veya doğum kontrol yöntemleri diye adlandırılan hamilelik riski hesaplama takvimi DOĞAL KORUNMA YOLLARI ndan daha kolaydır. mukus yöntemi ise takvim yöntemi ne nazaran bazal vücut ısısı yöntemi ile birlikte kullanıldığında emzirme yöntemi daha etkili çözüm olur. hamilelik dönemi hamilelikten korunma gibi doktor veya jinekolog görmesinde hamilelikten korunma yolları aranacağına hamilelik sancısı çekmemek adına ultrason çekimi yaptırın bebeğinizin resmini ultrasonda görebilirsiniz.Doğum kontrol hapı etkili olanı şarttır. , doğum fotoğrafları ve doğum anı resimleri internetten bakınki ultrason resimleri arasında pek fark yoktur. doğum anı videosu sitesi izlenir.
 
 ÜYELER İÇİN
 Anasayfa
 Üye Ol
 Şifremi Unuttum
   
 K.Adı
 Şifre
 
 EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
 Gelinlikler
 Abiyeler
 Nişanlıklar
 Gece Kıyafetleri
 Kına Gecesi Kıyafeti
 Damatlıklar
 Smokinler
 Davetiyeler
 Nikah Şekerleri
 Alyans ve Takı
 Gelin İç Giyim
 Gelin Ayakkabısı
 Gelin Buketi
 Gelin Tacı
 Gelin Arabası
 Düğün Yemeği
 Düğün Pastası
 Düğün Mekanı
 Düğün Fotoğrafçısı
 Düğün Organizasyonu
 Müzik Organizasyonu
 Ses Işık Dj Kiralama
 Balayı Tatili
 Gümüş ve Aksesuar
 Çocuk Gelinlikleri
 Çocuk smokinleri
 EV EŞYALARI
 Beyaz Eşya
 Mobilya
 Ev Tekstili
 Ev Elektroniği
 Küçük Ev Aletleri
 Banyo
 Mutfak
 Halı
 Perde
 Züccaciye
 MAĞAZALAR
 Moda Evleri
 Düğün Salonları
 Rent A Car
 Kuyumcular
 Emlakçılar
 Çiçekçiler
 Mobilyacılar
 Güzellik Salonları
 Fotoğraf Stüdyoları
 Evden Eve Nakliyat
 Kozmetik
 Peruk - Postiş - ÇıtÇıt
 İş Elbiseleri
 Ev Tekstili
 Tekne Kiralama
 Oteller
 Turizm Acentaları
 Organizasyon Firm.
 BİZ KİMİZ
 Hakkımızda
 Bize Ulaşın
 Web Tasarım
 GÜZEL SÖZLER
 Evlenme Teklifi
 Aşk Şiirleri
 Davetiye Sözleri
 Sevgi Mesajları
 Önemli Gün Mesajları
 NİKAH HAZIRLIĞI
 Nikah Daireleri
 Nikah İşlemleri
 Dini Nikah
 İNTERAKTİF
 Evlilik İlanları
 Çiftlerin sayfaları
            Doğum Kontrolü

 

AYIN ŞANSLI ÇİFTİ

doğum kontrolü

Emel Dursun&Mert Kavak

 
 DOĞUM KONTROLÜ

 

Evli çiftlerin istedikleri zaman istedikleri kadar cocuk sahibi olmaları,istemedikleri zaman da bu gebeliklerin önlenmesi  aile planlamasının tanımı ve amacıdır.

Bu amaç doğrultusunda çeşitli doğum kontrol yöntemleri kullanılmaktadır. Sitemiz bu doğum kontrol yöntemleri için rehber niteliğinde, sizlere yardımcı olmak amacıyla hizmetinizdedir. Çeşitli doğum kontrol yöntemleri arasında kendinize en uygun yöntemi seçmeye çalışın. Terchler her çiftte farklılık gösterdiği gibi bazı korunma yöntemlerinin yan etkiside vardır. Bu yüzden araştırıp en iyisini, size göre en uygununu bulmanızı öneririz. Kısaca en doğru tercih çiftlerin en kolay uyguladıkları ve yeterli sonuç alabilecekleri yöntemlerdir. Aşağıdaki tabloda doğum kontrol yöntemleri ve etki dereceleri yer almaktadır.

 

YÖNTEM

Beklenen teorik başarısızlık oranı (Yüzde)

Pratikte karşılaşılan gerçek başarısızlık oranı
(Yüzde)

Kondom: Erkek

2

12

Kondom: Kadın

5

21

Spermisid fitiller

6

21

Takvim yöntemi

1-9

20

Geri çekme

4

19

Diyafram

6

18

Rahim içi araç (Spiral)

0.1-0.5

0.1-2.0

Doğum kontrol hapı

0.1

3

Minipill

0.5

3

Tüplerin bağlanması

0.01

0.04

Erkek kordonlarının bağlanması

0.1

0.15

Norplant

0.09

0.09

Depo-Provera (3 aylık aşı)

0.3

0.3

doğum kontrol hapı
 

 doğum anıBu oranlar kontraseptif yöntemi 1 yıl boyunca sürekli uygulayan çiftlerde görülen gebelik oranlarıdır. Bu tabloya göre hiç korunmayan 100 kadından 85 tanesi 1 yılın sonuda gebe kalırken doğum kontrol hapı kullananların sadece 3 tanesi gebe kalacaktır.

Bu site size her ne kadar yardımcı olsa da birde doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz, o size doğum kontrol yöntemlerini ayrıntılı olarak anlatacak ve varsa sorularınızı en doğru bir biçimde yanıtlayacaktır.DOĞAL KORUNMA YÖNTEMLERİ

1.Bazal vücut ısısı yöntemi: Ovulasyondan(yumurtlamdan) sonra vücut ısısı 0.2-0ç5 derece yükselir.

2.Takvim yöntemi(Opino-Kranus):
Ovulasyonun bir sonraki mensturasyondan(adet=mens=regl) 14 gün önce oldugu varsayılır ve adeti takip eden 14-21. günlerde ilişkiye girilmez.Bilinen en eski yöntemlerden biridir ancak koruyuculuğu diğer yöntemlere göre oldukca düşüktür. Örnek olarak vermek gerekirse doğum kontrol hapı kullanan 1000 (bin) kadından bir sene içinde yanlızca birinde gebelik oluşurken, takvim yöntemiyle korunan 100 (yüz) kadından bir sene içinde ortalama 25'inde gebelik oluşmaktadır!

3.Mukus yöntemi(Billings) :
Servikal mukusa göre riskli günler belirlenir.

4.Coitus interruptus(Geri çekme metodu): Cinsel ilişki sırasında, boşalma olmadan önce, erkeğin penisini kadının vajinasından çıkararak dışarıya boşalmasıdır. Etkililiği tamamen kullanıcıya bağlıdır, her çift başarıyla uygulayamaz.Bu yöntemin doğru uygulanabilmesi ve cinsel ilişkinin olumsuz etkilenmemesi için iki tarafında bu konuda istekli ve kesin kararlı olması gerekir.

5.Emzirme:
Dogumu takip eden ilk 6 ayda anne amenoreik(adet görmüyorsa) ise ve bebeğini sadece anne sütü ile sık aralarla, günde toplam en az 60 dakika süreyle emzirerek besl , annede yumurtlama gerçekleşmeyebilir. Bu durumda cinsel ilişki olsa dahi gebelik oluşmaz Doğumdan 6 ay sonra emziren kadınların %20 de ader görmeseler bile ovulasyon(yumurtlama)olur.Doğumdan sonra emzirmeyen annelerde ise yumurtlama en erken 6 hafta sıbra baslar.


 

 
 EVLİLİK HAZIRLIĞI
 Söz bohçası
 Nişan Bohçası
 Çeyiz Hazırlığı
 Örgü ve Dantel
 Gelinlik Seçimi
 Damatlık Seçimi
 Gelinlik Kiralama
 Damatlık Kiralama
 KREDİLER
 Evlilik Kredisi
 Konut Kredisi
 İhtiyaç Kredisi
 Taşıt Kredisi
 GÜZELLİK VE BAKIM
 Cilt Bakımı
 Sivilce Sorunu
 Saç Bakımı
 Saç Dökülmesi
 Vücut Bakımı
 Kilo Kontrolü
 Makyaj Sırları
 Diyet Listesi
 Selülit Sorunu
 Göğüs Bakımı
 Bacak Bakımı
 Manikür-Pedikür
 SAĞLIK VE CİNSELLİK
 Cinsel İlişki
 Cinsel Pozisyonlar
 İlk Gece
 Adet Bozuklukları
 Doğum Kontrolü
 Gebelik
 Psikolojik Sorunlar
 İslamda Cinsellik
 Erken Boşalma
 İktidarsızlık
 Kızlık Zarı
 Kürtaj
 Bel Soğukluğu
 Vajinismus
 Tüp Bebek
 Orgazm
 Kısırlık
 KADIN VE AİLE
 Erkeğini Tanı
 İlk 3 yıla Dikkat
 İslamda Evlilik
 Erkekler Ne İster
 Mantıkmı Duygusalmı
 Aile İçi Problemler
 İhanetin Sebepleri
 İlişkinizi Kurtarın
 İkinci Bahar
 ASTROLOJİ
 Burçlar ve Özellikleri
 Günlük Falınız
 Rüya Tabirleri
 TARİFLER
 Yemek Tarifleri
 Börek Tarifleri
 Pasta Tarifleri
 Tatlı Tarifleri
 Salata Tarifleri
 ESTETİK
 Meme Estetiği
 Botox
 Saç Ekimi
 Lazer Epilasyon
 Burun Estetiği
 Kaş Kaldırma
 Bölgesel Zayıflama
 Liposuction
 Penis Büyütme
Google
 


Design & Programming by
www.nacredesign.com