Mantık evliliğimi yoksa duygusal evlilik mi genelde hangisi iyidir ve olması gereken nedir sorusuna yanıtımız aşağıdadır. mantık evliliği sadece tek başına olmaz. duygusal evliik te olmaz ikisinin ortası olacak. aşk evliliği genelde boşanma ile sonuçlanır. matematik evliliği hiç olmaz. evlilik sorunları erkeğin penisibaşka kadına uyanırsa biter. evlilik problemleri baştan beri olur. sevgi yeterlimi sizce bence değil. aşk yeterlimi peki yada mantık yeterlimi oda değil hepsinin olması ve kendinizi frenlemeniz şarttır. duygu yeterlimi diye hiç sormayın uzman doktor derki bu oyunu kuralına göre oynayın evlilik uzmanı ve evlilik danışmanı diyor yada çekip gidin evlenmeyin. istanbul olasılığı çok fazla izmir ve ankara ise bursa nın ardından gelir. aşkmı demeyin sakın keinlikle mantıkmı değil ikiside olacak. evlilik
Mantık evliliğimi yoksa duygusal evlilik mi genelde hangisi iyidir ve olması gereken nedir sorusuna yanıtımız aşağıdadır. mantık evliliği sadece tek başına olmaz. duygusal evliik te olmaz ikisinin ortası olacak. aşk evliliği genelde boşanma ile sonuçlanır. matematik evliliği hiç olmaz. evlilik sorunları erkeğin penisibaşka kadına uyanırsa biter. evlilik problemleri baştan beri olur. sevgi yeterlimi sizce bence değil. aşk yeterlimi peki yada  mantık yeterlimi oda değil hepsinin olması ve kendinizi frenlemeniz şarttır. duygu yeterlimi diye hiç sormayın  uzman doktor derki bu oyunu kuralına göre oynayın  evlilik uzmanı ve  evlilik danışmanı diyor yada çekip gidin evlenmeyin. istanbul olasılığı çok fazla  izmir ve  ankara ise  bursa nın ardından gelir. aşkmı demeyin sakın keinlikle  mantıkmı  değil ikiside olacak.

 

21 Şubat 2018, Çarşamba 11:18:14

Mantık evliliğimi yoksa duygusal evlilik mi genelde hangisi iyidir ve olması gereken nedir sorusuna yanıtımız aşağıdadır. mantık evliliği sadece tek başına olmaz. duygusal evliik te olmaz ikisinin ortası olacak. aşk evliliği genelde boşanma ile sonuçlanır. matematik evliliği hiç olmaz. evlilik sorunları erkeğin penisibaşka kadına uyanırsa biter. evlilik problemleri baştan beri olur. sevgi yeterlimi sizce bence değil. aşk yeterlimi peki yada mantık yeterlimi oda değil hepsinin olması ve kendinizi frenlemeniz şarttır. duygu yeterlimi diye hiç sormayın uzman doktor derki bu oyunu kuralına göre oynayın evlilik uzmanı ve evlilik danışmanı diyor yada çekip gidin evlenmeyin. istanbul olasılığı çok fazla izmir ve ankara ise bursa nın ardından gelir. aşkmı demeyin sakın keinlikle mantıkmı değil ikiside olacak.
 
 ÜYELER İÇİN
 Anasayfa
 Üye Ol
 Şifremi Unuttum
   
 K.Adı
 Şifre
 
 EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
 Gelinlikler
 Abiyeler
 Nişanlıklar
 Gece Kıyafetleri
 Kına Gecesi Kıyafeti
 Damatlıklar
 Smokinler
 Davetiyeler
 Nikah Şekerleri
 Alyans ve Takı
 Gelin İç Giyim
 Gelin Ayakkabısı
 Gelin Buketi
 Gelin Tacı
 Gelin Arabası
 Düğün Yemeği
 Düğün Pastası
 Düğün Mekanı
 Düğün Fotoğrafçısı
 Düğün Organizasyonu
 Müzik Organizasyonu
 Ses Işık Dj Kiralama
 Balayı Tatili
 Gümüş ve Aksesuar
 Çocuk Gelinlikleri
 Çocuk smokinleri
 EV EŞYALARI
 Beyaz Eşya
 Mobilya
 Ev Tekstili
 Ev Elektroniği
 Küçük Ev Aletleri
 Banyo
 Mutfak
 Halı
 Perde
 Züccaciye
 MAĞAZALAR
 Moda Evleri
 Düğün Salonları
 Rent A Car
 Kuyumcular
 Emlakçılar
 Çiçekçiler
 Mobilyacılar
 Güzellik Salonları
 Fotoğraf Stüdyoları
 Evden Eve Nakliyat
 Kozmetik
 Peruk - Postiş - ÇıtÇıt
 İş Elbiseleri
 Ev Tekstili
 Tekne Kiralama
 Oteller
 Turizm Acentaları
 Organizasyon Firm.
 BİZ KİMİZ
 Hakkımızda
 Bize Ulaşın
 Web Tasarım
 GÜZEL SÖZLER
 Evlenme Teklifi
 Aşk Şiirleri
 Davetiye Sözleri
 Sevgi Mesajları
 Önemli Gün Mesajları
 NİKAH HAZIRLIĞI
 Nikah Daireleri
 Nikah İşlemleri
 Dini Nikah
 İNTERAKTİF
 Evlilik İlanları
 Çiftlerin sayfaları
        Mantıkmı  , Duygusalmı

 

AYIN ŞANSLI ÇİFTİ

Mantık evliliğimi yoksa duygusal evlilik mi genelde hangisi iyidir ve olması gereken nedir sorusuna yanıtımız aşağıdadır. mantık evliliği sadece tek başına olmaz. duygusal evliik te olmaz ikisinin ortası olacak. aşk evliliği genelde boşanma ile sonuçlanır. matematik evliliği hiç olmaz. evlilik sorunları erkeğin penisibaşka kadına uyanırsa biter. evlilik problemleri baştan beri olur. sevgi yeterlimi sizce bence değil. aşk yeterlimi peki yada mantık yeterlimi oda değil hepsinin olması ve kendinizi frenlemeniz şarttır. duygu yeterlimi diye hiç sormayın uzman doktor derki bu oyunu kuralına göre oynayın evlilik uzmanı ve evlilik danışmanı diyor yada çekip gidin evlenmeyin. istanbul olasılığı çok fazla izmir ve ankara ise bursa nın ardından gelir. aşkmı demeyin sakın keinlikle mantıkmı değil ikiside olacak.

Emel Dursun&Mert Kavak

 
 MANTIK EVLİLİĞİMİ YOKSA DUYGUSAL EVLİLİK Mİ YAPILMALI


Bir evliliğin yürümesi için hangisi gerekli?

        Evliliğin en temel nedeni aşk olmalı. Bu konuda hiçbir şüphe yok. Ama evlilik aşktan öte bazı şeyler ister. Çünkü çok uzun solukludur. Bu yüzden başta duyulan heyecanlar zamanla yerini başka şeylere bırakır. Bunu olgunca kabul edenler için sorun yok. Onlar, aşktan sevgiliye yumuşak bir geçiş yapıp evliliklerini bu çerçevede daha uzun yıllar sürdürebilir. Ama ya kabul edemeyenler.

        Eşlerden biri ya da her ikisi bu olgunluğa erişememişse, kendini eğitememişse ve evliliğin yanı sıra başka hiçbir uğraşı yoksa o zaman aşktan sevgiye geçişi bir türlü kabullenemeyecektir. Evlilikte derinden sarsılacaktır. Zaten boşanmaların büyük çoğunluğu aşkların parlayıp söndüğü ilk 5 yıl içinde gerçekleşmektedir. En sık görülen boşanma nedenlerinden biride aslında heyecanın bitmesidir.

        Ruhsal Doyum Şart

        Aşk bir boyutuyla aşık olunan insanın temel ruhsal ve duygusal gereksinmelerini sevgilisinde doyurması demektir. İnsan bu gereksinmelerinin ne olduğunu tam olarak bilmese bile bir doyum duygusu tadar. Evlilik süresince çoğu zaman farkında bile olunmadan bu duygusal gereksinmeler değişir. İşte eşlerden birinin bu değişimi anlamaması duyarsız ve tepkisiz kalması, bir boşluk duygusunun doğmasına yol açacaktır. Ruhsal gereksinmeleri tam olarak karşılanmayan eş kendisinin bir yerde eşinin ise başka bir yerde olduğunu düşünür.

        Bazı şeyler bir gün şaşılacak bir biçimde aralarında konuşulacak hiçbir şey kalmadığını fark eder. Diğer dostlarıyla konuşmakta zevk aldıkları konuları eşlerine açmak, onları tartışmak gelmez içlerinden. Bu başlangıçta heyecanın sağlam bir arkadaşlıkla desteklenmemiş olduğunun göstergesidir.

        Çocuk Kurtarır mı ?

        Çocuğun evlilik için kurtarıcı fikri son derece yanlış. Ancak evliliğin başka bir boyuta geçmesini sağladığı da gerçek. Çocuk mutluluk verebileceği gibi evlilik içinde ki sorunları artırabilir de... çocuk doğana kadar serbest kaygısız bir yaşam sürdüren çiftler bir den bire ağır bir sorumluluğu yüklenince sıkıntı duyabilir, hatta ruhsal çöküntü içine de girebilirler.

        Çocukla birlikte gelen bir başka sorunda özellikle kadında yaşanan cinsel isteksizliktir. Kadının kendini çocuğa adaması, eşini ihmal etmesi, evde aradığı ilgiyi bulamayan erkeğin gözünü dışarı dikmesi anlamına gelir. Bu da kaçınılmaz bir sonuç doğurur aldatma... elbette bu cinsel soğukluk sadece kadında yaşanmaz. Erkekte eşinin hamilelikten sonra bozulan vücudunu kabul etmekte zorlanabilir. Bu durumda yapılması gereken çocuk yapma kararını birlikte almak ve en iyi zamanı kollamaktır. Sonuçların iyice düşünüp buna eşlerin birbirini hazırlaması gerekir.

        Bencilliğin Sonucu

        Bencillik ve hoşgörüsüzlük de boşanmanın en büyük nedenlerindendir. Eşlerden birinin diğerini ihmal ederek kendi başına yada arkadaşlarıyla eğlenmesi en çok şikayet konusu olan noktalardan biridir. Bu daha çok kadınların yakındıkları bir sorundur. Burada önemli nokta kişinin karsına ya da kocasına sadece bir eş olarak değil aynı zamanda bir sosyal varlık olarak da görebilmesidir. Bir eşi sadece evin ekmeğini kazanan adam yada ev kadını ve çocukların annesi olarak görmek sonunda evliliği çıkmaza sokar.

        Cinsellik Çok Önemli

        Bir evliliğin yürümesinde en büyük etken cinsel uyumdur. Birbirini anlayan eşler arasında cinsellik önemli bir sorun çıkarmaz. Evlilik aynı zamanda karşılıklı cinsel eğitim süreci olarak da görülebilir. Zaman içersinde kadın ve erkek birbirinin cinsel eğilim ve kapasitelerine uyum gösterebilir. Cinsel uyumsuzluk çoğu zaman başka bir anlaşmazlığın sonucudur. Kadın ve erkek cinsel birleşmeyi reddederek birbirinden öç alırlar.

        Sonuçta aşkla başlayan evliliğin akıl çerçevesine oturtmakta fayda var. Sevmediğiniz biriyle evlenemezsiniz. Yada sırf aşıksınız diye sizinle yaşam tarzı hiç uymayan biriyle aynı evi paylaşamazsınız...

 


 

 
 EVLİLİK HAZIRLIĞI
 Söz bohçası
 Nişan Bohçası
 Çeyiz Hazırlığı
 Örgü ve Dantel
 Gelinlik Seçimi
 Damatlık Seçimi
 Gelinlik Kiralama
 Damatlık Kiralama
 KREDİLER
 Evlilik Kredisi
 Konut Kredisi
 İhtiyaç Kredisi
 Taşıt Kredisi
 GÜZELLİK VE BAKIM
 Cilt Bakımı
 Sivilce Sorunu
 Saç Bakımı
 Saç Dökülmesi
 Vücut Bakımı
 Kilo Kontrolü
 Makyaj Sırları
 Diyet Listesi
 Selülit Sorunu
 Göğüs Bakımı
 Bacak Bakımı
 Manikür-Pedikür
 SAĞLIK VE CİNSELLİK
 Cinsel İlişki
 Cinsel Pozisyonlar
 İlk Gece
 Adet Bozuklukları
 Doğum Kontrolü
 Gebelik
 Psikolojik Sorunlar
 İslamda Cinsellik
 Erken Boşalma
 İktidarsızlık
 Kızlık Zarı
 Kürtaj
 Bel Soğukluğu
 Vajinismus
 Tüp Bebek
 Orgazm
 Kısırlık
 KADIN VE AİLE
 Erkeğini Tanı
 İlk 3 yıla Dikkat
 İslamda Evlilik
 Erkekler Ne İster
 Mantıkmı Duygusalmı
 Aile İçi Problemler
 İhanetin Sebepleri
 İlişkinizi Kurtarın
 İkinci Bahar
 ASTROLOJİ
 Burçlar ve Özellikleri
 Günlük Falınız
 Rüya Tabirleri
 TARİFLER
 Yemek Tarifleri
 Börek Tarifleri
 Pasta Tarifleri
 Tatlı Tarifleri
 Salata Tarifleri
 ESTETİK
 Meme Estetiği
 Botox
 Saç Ekimi
 Lazer Epilasyon
 Burun Estetiği
 Kaş Kaldırma
 Bölgesel Zayıflama
 Liposuction
 Penis Büyütme
Google
 


Design & Programming by
www.nacredesign.com