SELÜLİT gibi dünyada bir çok hastalık SELULİT olarakda bilinen SELÜLİT SORUNU bir kan dolaşımı bozukluğudur. Selülit tedavisi yıllardır mezoterapi ile yapılmaktadır. akupunktur ile tedavi ise selülit ilacı olarak bilinen ilaçları halk dilince mezoterapi denir. Selülit masajı yapan kimse lenfatik drenaj masajı nıda iyi bilir. lenf drenaj yanı sıra sirke maskesi ve beyaz sirke maskesi veya bölgesel zayıflama yaparkende venöz dokusu selülitten korunma yolları ile birlikte selülit nasıl olur sorusunu ortadan kaldırır. selülitli bacak çirkindir. evlilik
SELÜLİT gibi dünyada bir çok hastalık  SELULİT olarakda bilinen  SELÜLİT SORUNU bir kan dolaşımı bozukluğudur. Selülit tedavisi yıllardır mezoterapi ile yapılmaktadır. akupunktur ile tedavi ise  selülit ilacı olarak bilinen  ilaçları halk dilince  mezoterapi denir. Selülit masajı yapan kimse  lenfatik drenaj masajı nıda iyi bilir. lenf drenaj yanı sıra  sirke maskesi ve beyaz sirke maskesi veya  bölgesel zayıflama yaparkende  venöz dokusu selülitten korunma yolları ile birlikte  selülit nasıl olur sorusunu ortadan kaldırır. selülitli bacak  çirkindir.

 

19 Şubat 2018, Pazartesi 07:53:00

selülit
 
 ÜYELER İÇİN
 Anasayfa
 Üye Ol
 Şifremi Unuttum
   
 K.Adı
 Şifre
 
 EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
 Gelinlikler
 Abiyeler
 Nişanlıklar
 Gece Kıyafetleri
 Kına Gecesi Kıyafeti
 Damatlıklar
 Smokinler
 Davetiyeler
 Nikah Şekerleri
 Alyans ve Takı
 Gelin İç Giyim
 Gelin Ayakkabısı
 Gelin Buketi
 Gelin Tacı
 Gelin Arabası
 Düğün Yemeği
 Düğün Pastası
 Düğün Mekanı
 Düğün Fotoğrafçısı
 Düğün Organizasyonu
 Müzik Organizasyonu
 Ses Işık Dj Kiralama
 Balayı Tatili
 Gümüş ve Aksesuar
 Çocuk Gelinlikleri
 Çocuk smokinleri
 EV EŞYALARI
 Beyaz Eşya
 Mobilya
 Ev Tekstili
 Ev Elektroniği
 Küçük Ev Aletleri
 Banyo
 Mutfak
 Halı
 Perde
 Züccaciye
 MAĞAZALAR
 Moda Evleri
 Düğün Salonları
 Rent A Car
 Kuyumcular
 Emlakçılar
 Çiçekçiler
 Mobilyacılar
 Güzellik Salonları
 Fotoğraf Stüdyoları
 Evden Eve Nakliyat
 Kozmetik
 Peruk - Postiş - ÇıtÇıt
 İş Elbiseleri
 Ev Tekstili
 Tekne Kiralama
 Oteller
 Turizm Acentaları
 Organizasyon Firm.
 BİZ KİMİZ
 Hakkımızda
 Bize Ulaşın
 Web Tasarım
 GÜZEL SÖZLER
 Evlenme Teklifi
 Aşk Şiirleri
 Davetiye Sözleri
 Sevgi Mesajları
 Önemli Gün Mesajları
 NİKAH HAZIRLIĞI
 Nikah Daireleri
 Nikah İşlemleri
 Dini Nikah
 İNTERAKTİF
 Evlilik İlanları
 Çiftlerin sayfaları
              Selülit Sorunu

 

AYIN ŞANSLI ÇİFTİ

selülit tedavisi

Emel Dursun&Mert Kavak

 
 SELÜLİT SORUNU

 

selülit Ilk defa 1952 de Fransiz doktor PISTOR tarafindan tanimlanmistir. Mezoterapi; agri veya    hastaliklari, vücutta bulunduklari yere lokal olarak uygulanan mikro enjeksiyonlar yoluyla   kontrol altina alan ya da tedavi eden bir tibbi uygulamadir. Latince "meso=orta" ve   "terapi=tedavi" kelimelerinden meydana gelmis olup "orta deri tedavisi" anlamindadir.   Agiz yoluyla ya da kas veya damar içine yapilan enjeksiyonlar yoluyla alinan ilaçlarin aldiginiz  miktarlarinin tümü ilgili hedef organa kadar ulasamamaktadir. Çünkü ilaçlarin emilimi sirasinda   bir kismi emilmeden parçalanarak atilir. Bu yüzden alinan ilacin etkisi sinirli kalmaktadir. Ayrica  sistemik yolla alinan ilaçlar kan yoluyla tüm vücuda yayilabildigi için hastalikla ilgisi olmayan   ancak o ilaçtan etkilenebilen diger organ ya da dokularimizi da etkileyecektir ve istenmeyen   yan etkiler olusabilecektir.

Mezoterapi ise sadece sorunlu bölgeye küçük miktarlarda yapilan mikroenjeksiyonlarla , hiç bir istenmeyen yan etkiye neden olmaksizin problemi çözecektir.
  Mezoterapi, çok ince ve kisa igne uçlari ( 4 - 6mmlik 29 - 30g igneler ) kullanilmak suretiyle uygulanan bir yöntemdir. Hissedilen agri ignelerin boyutlariyla paralel olarak oldukça azdir.
  Bununla birlikte uygulama sahasi dezenfekte edildikten sonra lokal anestezik spreyler araciligi ile uyusturularak tüm hissin kaybolmasi da saglanabilir. Mezoterapide ilaçlarin buradan emilimi  çok az oldugu için sistemik dolasima ilaç geçisi de yok denecek kadar azdir. Yapilan enjeksiyon  sayisi; hastaya, hastaliga ve enjeksiyonun yapilacagi bölgenin anotomisine bagli olarak degisiklik göstermektedir.

    Mezoterapi, selülitin her üç aşamasında da en etkili tedavi yöntemidir.

        Venöz ve lenfatik dolaşımı düzelterek, dokuda oluşan ödemi önlemekle kalmaz, yağları   parçalayıp, ayrıştırarak oluşan  nodülleri de küçültüp, zamanla kaybolmalarını sağlar.Ayrıca bozulan bağ dokusunu yeniden yapılandırarak selülitik görüntüyü düzeltir.

       Enjekte edilen karışım genellikle dolaşımı düzenleyici, yağ parçalayıcı ve bağ dokusunu yapılandırıcı ilaçlardan oluşur. Bu karışım tedavi edilecek bölgede deri içine 2-3 mm. derinliğe pek çok noktaya mikrodoz enjeksiyon şeklinde dağıtılır. Böylece tedavi edilecek bölgede cilt dokusu ilaç ile adeta sulanır.

  Selülitin yağ birikimindeki anormallikle ilgili bir sorun olması nedeniyle, mezoterapi enjeksiyonları tüm metabolizmanın düzene sokulması için tasarlanmış olup, tedavi programına uygun bir şekilde özenle yapılmalıdır. Bu yaklaşımla yapılan uygulamalar, kilo kaybını artırır ve tümüyle vücut sağlığında pozitif bir değişim etkisini de beraberinde getirirler.

  Seans sayısı selülitin evresine ve kişinin durumuna göre değişmekle birlikte genellikle haftada  bir yapılan 10-12 seanslık bir dizi tedavi yeterli olmaktadır. Nüksleri önlemek açısından rapellerin büyük önemi vardır.
 
  
  Mezoterapi
 
       Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan mezoterapi teknik olarak, dolaşım   düzenleyici, yağ eritici ve yağ taşıyıcı ilaçlarla belirli  vitaminlerin bir karışım halinde cilt altına, mezoderme çok ince iğnelerle  verilmesidir.Sellülitli alanda kan akımının ve lenfatik dolaşımın  düzenlenmesiyle, yağ depozitleri çözülür, yağ hücreleri yağlarını yakmaya  başlar  ve sertleşmiş bağ dokusu düzelir.
  
       Günümüzde Karboksiterapi ile birlikte selülitin en geçerli tedavisi olarak kabul edilen  Mezoterapi; Bölgesel kan akımını ve lenf akımını arttırır, Enjekte edilen ilaç  kokteyli sayesinde,orta derinin üzerine hapsolmuş ve vücut tarafından  kullanılamayan yağ hücreleri, serbestleşip dolaşıma katılır, Portakal kabuğu  görüntüsünden sorumlu olan fibröz sert bağların kopmasına   neden olur,Lenfatik  drenajı arttırır.

   Seans sayısı hastanın yağlanma şekli ve selülit tipine göre farklılık gösterse de ortalama  6-12 seans uygulanan Mezoterapi tedavisiyle 1 aylık sürede yaklaşık 1-2 beden incelme hedeflenir.

  Eğer hasta diyet ile bunu korursa sonuçlar kalıcıdır. Mezoterapi, karın, bel, kol ve bacaktaki bölgesel yağlanmaların giderilmesinde liposuctiona alternatif bir tedavidir. Diyetinize dikkat eder ve egzersiz yaparsanız, tekrarlama ihtimalini azaltırsınız.

Akupunktur ile tedavi

Akupunktur tek başına selülit sorununu gidermeye yeterli değil. Ancak şişmanlıkla birlikte   çoğu kez sinirsel bir faktör de söz konusu olduğundan, akupunktur iyi bir yardımcı tedaviyi  teşkil edebiliyor. Organizmanın pek çok kumanda sisteminin, kulakta bulunması ilkesinden  yola çıkan akupunktur, özellikle su tutulması olayında etkili olabiliyor. Hormonal düzensizlikleri   gidermek için genital noktalara, iştahı azaltmak için de oburluk noktasına uygulama yapılıyor.       Ancak bazılarından duyduğumuz gibi, "akupunktura gittim, 10 kilo verdim, selülitlerimden de kurtuldum" gibi sözlere aldanarak, akupunkturdan mucize beklemek tamamen yanlış olur.

Selülit Masajı

Selülit tedavisinde masaj oldukça önemlidir. Ancak bunun yanısıra rejim uygulanmadan,    deneyimsiz ellerde sert ve oldukça kuvvetli uygulanan masajlar, yarardan çok zarar getirir.
   Selülitli bir cildi "yoğurur" gibi aşırı bastırarak yağ hücrelerini ezmek onları yok etmeye yaramaz.    Doğru bir selülit masajı yüzeyde kalmalı ve acı hissi vermemelidir. Bu tür uygulanan bir tıbbi   masaj, ancak deneyimli uzmanlar tarafından gerçekleştirilebilir. Derialtı kan dolaşımını   iyileştirerek, damarların çapını daraltılır. Kanın damarlarda ilerlemesinde kas kasılmalarının   önemi büyüktür. Selülit damarların çapını daraltarak kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar.
   Ayaktan başlayarak yumuşak ve hafif hareketlerle diz, baldır ve kalçalara kadar devam  edilir. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesiyle, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksik maddelerin vücuttan atılmasını sağlanır.

Lenfatik drenaj masajı

Lenfatik drenaj masajı elle veya lenf drenaj makinası ile uygulanıyor. Elle yapılan masaj, derinin  önce hafif harekete geçirilmesini sağlıyor. Yapılan hareketler damarlardaki lenfatik akışı itiyor.
  Belirli noktalara parmaklarla bastırıldığında, kullanılmış lenfler atılarak yenileri oluşuyor, bu   da o bölgedeki kan dolaşımının, hiç bir güç kullanılmadan hızlanmasını sağlıyor. Lenfdrenaj   makinası  ise, vücutta lenfatik sistem adı verilen, hücreleri besleyen beyaz sıvı dolaşımı  hızlandırıyor. Bu  aletin ayrıca kas sistemi üzerinde de olumlu etkisi var. Makinanın yaptırdığı  tüm hareketler  damarlardaki lenfatik akışı itiyor ve lenfatik sistemin düz kaslara ait kısmına   etki yapıyor. İnsan organizmasını içi su dolu bir küvete benzetirsek, geliş filtrasyonunu atar  damar sistemi, boşalma ve emilip dağılmayı da toplar damar sistemi teşkil eder. Lenfdrenaj,  kanda dolaşan serbest yağ asitlerin, kolayca yakabilecek hale getirilmesini sağlıyor.

  Selülit tedavisinde dikkat etmeniz gerekenler:

  1- Günlük 1 - 1,5 litre su içmeye gayret edin.

  2- Tuz ve tuzlu gıdaları kısıtlayın, günlük 0,5 gr.'dan daha fazla tuz almayın ve 
      diyet tuzu tercih edin.

  3- Yemek aralarında birşey içmemeye özen gösterin.

  4- Sabah kahvaltıdan önce ve gece yatarken 2 bardak su için.

  5- Alkollü içecekler, kola, nescafe, kahve, oralet ve bozadan mümkün olduğunca
      uzak durun.

  6- Şekerli gıdalar ve tatlılardan uzak durun.

  7- Patates, pirinç, elma, havuç su tutucu gıdalardır, bunlardan tüketmemeye
      gayret edin.

   8- Dil peyniri hariç diğer peynirleri suda bekleterek yiyin.

   Güzelliğiniz ve selülitleriniz için lenf drenaj masajı
Manuel lenf drenaj masajı, lenf sisteminin elle manipüle edilerek bloke olmuş lenf   sıvısının serbest akışının sağlanması tekniğine dayanıyor. Sinir sistemine etki   ederek ağrıları azaltıyor ve derin rahatlık sağlıyor. Lenf drenaj masajının en önemli özelliği, vücutta lokal kilo ve selülite yol açan ödem ile toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamasıdır. Diğer masajlardan ayrılan en önemli farkı, hiçbir ürün kullanılmadan yapılması veya kişinin arzusuna   göre selülit giderici yağlar eşliğinde de uygulanıyor olabilmesidir. Bu masaj yöntemi, diğer masajlara oranla çok daha hafif, monoton ve tekrar eden hareketlerden   oluşuyor. Bu masajı, vücudun uç noktalarından kalbe doğru, lenf akışını takip ederek  tek yönlü yapmaktayım. Ayrıca masaj sonrasında diğer masajlardan farklı olarak,   ciltte kızarıklık (benim yaptığım hiç bir masajda kızarıklık oluşmaz) oluşmuyor.  Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını artırmak için özel masaj manipülasyonları ile uygulamaktayım.
 
  Lenf Drenaj Masajının Uygulanmaması gereken kişiler.

  1- Hemoroit hastalarına,
  2- Kemoterapi tedavisi görenlere,
  3- Hamileler ve hormonal bozukluğu olanlara uygulanmamalıdır.
  4- Yüksek tansiyonu olanlara,
  5- Diyabet hastaları,
  6- Kemik erimesi olanlar (çok sakıncalı )
  7- Alerji olan ciltler,
  8- Yeni ameliyat geçirmiş olanlar ( doktorun izin verdikleri hariç )
  9- Obez olanlar,
  10- Kılcal damarları kalın ve yüzeye yakın olan vakalar.
 
   Lenf Drenaj Masajının Uygulanabileceği kişiler.

  1- Toksin birikmesi olanlara,
  2- Selülit ve kilo problemleri bulunanlara/hanımlar,
  3- Ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılara
  4- Ödem ve şişmeye
  5- Kılcal damarlara ( yoğunlaşması ve cildin yüzeyine çıkması )
  6- Sezeryan olan hanımlar (iki ay sonra ) ,
  7- Doğumdan 45 gün sonra ,
  8- Kan dolaşım bozukluğundan şikayeti olanlar,
  9- Rahatlamak ve vücut ağrılarından arınmak isteyenler,
  10- Sigara ve alkol içenler için ideal bir yöntem (Toksinden arınmak için ),
  11- Vücudunda ve kol, bacak, karın bölgelerinde şişkinlikleri olanlar,
 
 Yağlı uygulanacaksa eğer kişiye özel bir aroma yağı hazırlamak suretiyle
 uygulamaya başlanıyor.( Süresi 45 - 60 dakikadır )
 
  LENF DRENAJ NEDİR ?

     Kardiovasküler sistem gibi sıvı transportu sağlayan bir sistem olan lenfatik sistem, Kardiovaskuler sistem gibi merkezi bir pompaya sahip olmayıp, bir direnaj sistemidir.
  Bu direnaj sistemi sayesinde, hücreler arası sıvıdan kan kapillerlerine geçemeyen
  plazma yatağa aktarılır. Lenfatik sistem, prensip yapısı itibariyle lenfatik damarlar ve lenfatik dokulardan oluşur.
     Göz küresi, iç kulak, epidermis, kıkırdak ve kemiklerde lenf kapillerleri bulunmaz.( Nodus Lymphaticus ) ulaşır. Esas olarak, bir fonksiyon gören lenf düğümleri, kendisine gelen lenfatik bakteri ve diğer yabancı cisimleri tutar. Lenf düğümünde  temizlenen lenfa, götürücü lenf damarları ( vaslymphaticum effenen ) ile düğümden Ayrılarak daha büyük lenfatik direnaj damarlarına ( TruncusLymphaticus - Büyük Lenf Toplardamarları ) akar.

Lenf düğümleri

  Lenf düğümleri, Lenfatik damarlar boyunca bütün vücuda dağılmış, savunmamızda  önemli rol oynayan 1- 25 mm boyutlarında kapsüllü siferik veya böbrek şeklinde yapılardır.
  Tüm vücutta toplam 500 -1000 adet olan lenf düğümleri (nodi Lyphatic regionales ) terimi   kullanılır. Bu Lenf düğümlerinden organlara yakın olanlar visseral -ekstrmiteler ve vücut   boşluklarının duvarlarında yer alanlar parietal Lenf düğümleri olarak adlandırılır.   Lenf düğümleri esas olarak bir filtre gibi fonksiyon görürler. Lenf damarlarına giren  herhangi bir yabancı partikul ( bakteri vb.) Lenf düğümlerinde tutulur. Lenfa içine geçen   toksinlerde B-Lenfositlerinden immun ( Savunma Sistemi) bir yanıt doğmasına neden olur.

SELÜLİT İLAÇLARI

Sarmak için özel bir örtü türü kullanılmalıdır. Uzun süre vücut ısısını koruyup, “sera etkisi”     ortaya çıkaracak bir madde olmalıdır. Bu yöntemde kullanılan beyaz kil çok iyi sonuçlar  vermektedir. İşte Maske Tarifleri.

  - Sirke Maskesi. Bu yöntem için sadece doğal elma sirkesi uygundur, derecesi %4-6 civarındadır.Elma sirkesi ve suyu 1:1 oranında karıştırın. Bu karışıma limon yağı veya nane yağı veya     biberiye  yağı eklenebilir. Selülitli bölgeye sürün. Üzerini naylonla ve onun da üzerini battaniyeyle kapatın. Yarım saat – 1 saat bekleyin. Sonra maskeyi yıkayın, nemlendirici sürün.

  - Ballı Sirke Maskesi. Eşit ölçülerde bal ve sirkeyi karıştırın, buğday unu ekleyip hamur yapın. Selülitli bölgeye uygulayın, yukarıdaki yöntemle 2 saat bekletin. Ertesi gün tuzsuz yağsız loru aynı bölgeye sürün, sarıp 2 saat bekletin. İşlemleri tekrarlayınca sonucu göreceksiniz.

  - Beyaz Kil Maskesi. 1 paket kili suyla karıştırın, 5 damla limon, portakal, mandalina yağlarından birini ekleyin, 2 çorba kaşığı tarçın ekleyin. Selülitli bölgeye uygulayıp, yukarıda anlattığımız şekilde sarın. 20-30 dakika bekletin. Bu maske fazla yağların atılmasına ve problemli bölgenin pürüzsüzleşmesine neden olur.

  - Yağ Maskesi. 20 ml zeytinyağı (badem, jojoba yağları da olabilir) + 3 damla limon yağı + 3 damla ardıç yağı + 3 damla lavanta yağı. İyice karıştırın, sorunlu bölgeye uygulayın. Yukarıda anlattığımız şekilde kompres yapın. 0.5 – 1 saat bekletin. Daha sonra yıkayıp nemlendirici sürün.
 


 

 
 EVLİLİK HAZIRLIĞI
 Söz bohçası
 Nişan Bohçası
 Çeyiz Hazırlığı
 Örgü ve Dantel
 Gelinlik Seçimi
 Damatlık Seçimi
 Gelinlik Kiralama
 Damatlık Kiralama
 KREDİLER
 Evlilik Kredisi
 Konut Kredisi
 İhtiyaç Kredisi
 Taşıt Kredisi
 GÜZELLİK VE BAKIM
 Cilt Bakımı
 Sivilce Sorunu
 Saç Bakımı
 Saç Dökülmesi
 Vücut Bakımı
 Kilo Kontrolü
 Makyaj Sırları
 Diyet Listesi
 Selülit Sorunu
 Göğüs Bakımı
 Bacak Bakımı
 Manikür-Pedikür
 SAĞLIK VE CİNSELLİK
 Cinsel İlişki
 Cinsel Pozisyonlar
 İlk Gece
 Adet Bozuklukları
 Doğum Kontrolü
 Gebelik
 Psikolojik Sorunlar
 İslamda Cinsellik
 Erken Boşalma
 İktidarsızlık
 Kızlık Zarı
 Kürtaj
 Bel Soğukluğu
 Vajinismus
 Tüp Bebek
 Orgazm
 Kısırlık
 KADIN VE AİLE
 Erkeğini Tanı
 İlk 3 yıla Dikkat
 İslamda Evlilik
 Erkekler Ne İster
 Mantıkmı Duygusalmı
 Aile İçi Problemler
 İhanetin Sebepleri
 İlişkinizi Kurtarın
 İkinci Bahar
 ASTROLOJİ
 Burçlar ve Özellikleri
 Günlük Falınız
 Rüya Tabirleri
 TARİFLER
 Yemek Tarifleri
 Börek Tarifleri
 Pasta Tarifleri
 Tatlı Tarifleri
 Salata Tarifleri
 ESTETİK
 Meme Estetiği
 Botox
 Saç Ekimi
 Lazer Epilasyon
 Burun Estetiği
 Kaş Kaldırma
 Bölgesel Zayıflama
 Liposuction
 Penis Büyütme
Google
 


Design & Programming by
www.nacredesign.com