Tüp bebek genelde Tüp bebek uygulaması isteyen anne ve baba adayları için ideal yöntemlerden biri embriyo yolunda Bebeğim olmuyor diyen anne hamile kalamama riski hesapmala yolunda rahat gebelik veya gebe kalabilir tüp bebek suni gebelik sonucu sperm nakli ile tüp bebek merkezi ne gider ve kadın doğum sancısı ile uzman doktor arasında kısırlık veya kısırlık tedavisi olan tüp bebek yöntemini donasyon sonucunda yumurta nakli yapılır ve sperm nakli olduktan sonrada sperm bankası tarafından temin edilen uzman doktor aracılığı ile jinekolog bayan hekim ile infertilite çözümüne ultrason ve kan tahlili yolu ile yapılır ve kan tahlili yapıldıktan sonra olur. evlilik
Tüp bebek genelde  Tüp bebek uygulaması isteyen anne ve baba adayları için ideal yöntemlerden biri  embriyo yolunda  Bebeğim olmuyor diyen anne  hamile kalamama riski hesapmala yolunda rahat  gebelik veya gebe kalabilir tüp bebek  suni gebelik sonucu sperm nakli ile  tüp bebek merkezi ne gider ve  kadın doğum sancısı ile uzman doktor arasında  kısırlık veya  kısırlık tedavisi olan tüp bebek yöntemini  donasyon sonucunda  yumurta nakli yapılır ve  sperm nakli olduktan sonrada  sperm bankası tarafından temin edilen  uzman doktor aracılığı ile  jinekolog bayan hekim ile  infertilite çözümüne  ultrason ve  kan tahlili  yolu ile yapılır ve kan tahlili yapıldıktan sonra olur.

 

19 Şubat 2018, Pazartesi 07:59:05

tüp bebek
 
 ÜYELER İÇİN
 Anasayfa
 Üye Ol
 Şifremi Unuttum
   
 K.Adı
 Şifre
 
 EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
 Gelinlikler
 Abiyeler
 Nişanlıklar
 Gece Kıyafetleri
 Kına Gecesi Kıyafeti
 Damatlıklar
 Smokinler
 Davetiyeler
 Nikah Şekerleri
 Alyans ve Takı
 Gelin İç Giyim
 Gelin Ayakkabısı
 Gelin Buketi
 Gelin Tacı
 Gelin Arabası
 Düğün Yemeği
 Düğün Pastası
 Düğün Mekanı
 Düğün Fotoğrafçısı
 Düğün Organizasyonu
 Müzik Organizasyonu
 Ses Işık Dj Kiralama
 Balayı Tatili
 Gümüş ve Aksesuar
 Çocuk Gelinlikleri
 Çocuk smokinleri
 EV EŞYALARI
 Beyaz Eşya
 Mobilya
 Ev Tekstili
 Ev Elektroniği
 Küçük Ev Aletleri
 Banyo
 Mutfak
 Halı
 Perde
 Züccaciye
 MAĞAZALAR
 Moda Evleri
 Düğün Salonları
 Rent A Car
 Kuyumcular
 Emlakçılar
 Çiçekçiler
 Mobilyacılar
 Güzellik Salonları
 Fotoğraf Stüdyoları
 Evden Eve Nakliyat
 Kozmetik
 Peruk - Postiş - ÇıtÇıt
 İş Elbiseleri
 Ev Tekstili
 Tekne Kiralama
 Oteller
 Turizm Acentaları
 Organizasyon Firm.
 BİZ KİMİZ
 Hakkımızda
 Bize Ulaşın
 Web Tasarım
 GÜZEL SÖZLER
 Evlenme Teklifi
 Aşk Şiirleri
 Davetiye Sözleri
 Sevgi Mesajları
 Önemli Gün Mesajları
 NİKAH HAZIRLIĞI
 Nikah Daireleri
 Nikah İşlemleri
 Dini Nikah
 İNTERAKTİF
 Evlilik İlanları
 Çiftlerin sayfaları
               Tüp Bebek

 

AYIN ŞANSLI ÇİFTİ

Tüp bebek genelde Tüp bebek uygulaması isteyen anne ve baba adayları için ideal yöntemlerden biri embriyo yolunda Bebeğim olmuyor diyen anne hamile kalamama riski hesapmala yolunda rahat gebelik veya gebe kalabilir tüp bebek suni gebelik sonucu sperm nakli ile tüp bebek merkezi ne gider ve kadın doğum sancısı ile uzman doktor arasında kısırlık veya kısırlık tedavisi olan tüp bebek yöntemini donasyon sonucunda yumurta nakli yapılır ve sperm nakli olduktan sonrada sperm bankası tarafından temin edilen uzman doktor aracılığı ile jinekolog bayan hekim ile infertilite çözümüne ultrason ve kan tahlili yolu ile yapılır ve kan tahlili yapıldıktan sonra olur.

Emel Dursun&Mert Kavak

 
 TÜP BEBEK


Tüp bebek uygulaması

 • Tüp bebek için başvuran çiftlerle, ilk olarak tanışma ve değerlendirme görüşmesi yapılır, gerekli olan tetkikler planlanır. Daha sonra tetkiklerin sonuçlarına göre o çifte ait uygun bir tedavi yöntemi tespit edilir. Çifte, tüp bebek hakkında daha ayrıntılı bilgi verilir. 

 • Yumurta geliştirme aşamasında, kadının yaşı, adet durumu ve hormonal tablosuna göre kısa veya uzun ilaç kullanımı seçilir. Uzun programda, üreme ile ilgili mekanizmaların baskılanması için yaklaşık 8-10 gün süren bir ön tedavi (Lucrin) uygulanır. Her iki yöntemde adetle birlikte yumurta üretimi uyaran ilaçlar (Puregon, Gonal-F, Menogon) kullanılmaya başlanır.

Tüp bebek tedavisinde ilaçların kullanımı sırasında, yumurta üretimini istenen düzeyde tutabilmek için, giderek sıklaşan aralıklarla ultrason ve hormon takipleri yapılır ve gerekirse ilaç dozu değiştirilir. Yaklaşık 10-12 gün içinde yumurta gelişimi istenilen düzeye gelir. Yumurta hücrelerinin son olgunlaşma aşamalarına gelmelerini sağlayan bir ilacın (Pregnyl, Profasi) uygulanmasından yaklaşık 35-36 saat sonra yumurta toplanması planlanır. Bu işlem için çiftlerden belirlenen saatte hastaneye gelmeleri istenir.

Program sırasında, bir kez yumurta toplama, bir kez de embriyo transferi sırasında olmak üzere toplam iki kez, sabah gelip akşam gitme şeklinde hastanede kalınır.

 • Yumurta toplama işlemi, hafif bir genel anestezi altında ve ameliyathane koşullarında vaginal yoldan özel bir iğne ile, ultrasonografi kontrolunda uygulanır. Aynı gün sperm de alınır. Erkeğin program süresince, sadece spermin alındığı gün hastanede bulunması yeterlidir. Yumurta toplandığı gün, oluşması beklenen gebeliğe destek vermek üzere bazı yardımcı ilaçlara başlanır.
   

 • Laboratuar şartlarında döllenme sonrası (icsi, mikroenjeksiyon, ivf) oluşan embriyolar, yumurta toplama işleminden en erken 2 gün sonra, genellikle 3. gün kadının rahimi içine ince bir plastik aletle transfer edilir. Embriyo transferi, ağrısız, kısa süren ve anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Birkaç saat hastanede dinlenmeyi takiben, hasta evine gidebilir. Embryo gelişimini desteklemek için ilaçların kullanımı devam eder.

Çok sayıda iyi gelişmiş embriyosu olan çiftlere iki seçenek sunulur.

 • Üçüncü gün embriyo transferi yapıldıktan sonra kalan embryoların dondurulması

 • Beşinci gün transfer. Bu, bazı özel durumlar için uygulanır. Embryo dondurma şansı daha azdır.
   

 • Embriyo transferinden 12 ve 14 gün sonra toplam iki kez kanda gebelik testi yapılır. Gebelik testi negatif sonuç verirse progesteron tedavisi kesilir ve birkaç gün içinde görülen adetle program sona erer. Gebelik testi pozitif çıkarsa progesteron tedavisine devam edilir. Testlerden bir hafta sonra gebelik kesesinin görülmesi, bundan bir hafta sonra da bebek kalp hareketlerinin görülmesi vaginal yolla yapılan ultrasonografik muayenede  mümkün olur.

                        tüp bebek

IVF
(Tüp bebek):

Kadının yumurtası ve erkeğin sperminin vücut dışına alınarak laboratuvar şartlarında ve bazı özel plastik kaplar içinde bir araya getirilerek, döllenmenin sağlanmasıdır. İşte, bu vücut dışında yapılan işleme IVF (in vitro fertilizasyon) veya tüpbebek denir. Vakaların % 10-15’inde yumurtaların tümü bu yöntemle döllenmeyebilir. Bu nedenle daha az kullanılmaktadır. Daha önce gebe kalmış ve doğurmuş kadınlarda daha başarılı olmaktadır.

1970’lerin başında rahim kanalları kapalı olan kadınların çocuk sahibi olabilmeleri için  geliştirilmiş olan bu yöntem ilk tüp bebek olan Louise Brown’ın 1978’de doğması ile popülarite kazanmıştır. Kullanıma giren ilk yöntem olmasi dolayısıyla halk arasında kısırlık tedavileri içinde en bilinenidir.

ICSI ( İntra sitoplazmik sperm enjeksiyonu = Mikroenjeksiyon):

Sperm hücrelerinde ileri derecede sayı, hareket ve şekil bozukluğu görülen erkekler için geliştirilmiş bir yöntemdir. IVF ile döllenme elde edilemeyen vakalarda da kullanılır. Mikroinjeksiyon işlemi, özel bir mikroskop kullanılarak her bir yumurtanın içine seçilmiş bir adet sperm hücresinin yerleştirilmesidir. Tüp bebek te kullanılan bir tekniktir.
 

TESA (Testiküler sperm aspirasyonu) ve TESE (Testiküler sperm ekstraksiyonu):

Verdiği örneklerde hiç sperm hücresine rastlanmayan, ancak testis lerinde sperm yapımı olan hastalarda, spermin testislerden iğne veya biyopsi ile alınarak icsi de olduğu gibi kullanılmasıdır.

Embriyo:

Kadın yumurtasının sperm hücresi ile birleşmesi sonucu oluşan insan yavrusu taslağına embriyo denilir. Önce 2 hücreli olarak yaşama başlayan embryo hızla bölünerek hücre sayısını artırır ve genellikle döllenmeden 5-7 gün sonra rahim içindeki dokuya (endometrium) tutunur. Burada gelişmesi devam ettikçe plasenta (eş) adı verilen doku aracılığı ile anneden beslenmeye başlar ve bu arada kendi varlığını belli eden bir hormon salgılar. Bu hormonun anne kanında veya idrarında tesbit edilmesi için gebelik testi yapılır (hcg testi).

Assisted Hatching (Embriyo zarının inceltilmesi): 

Normal şartlarda embriyo, rahime tutunmasından hemen  önce, çevresini koruyucu olarak saran  tabakadan (zona) kurtulur. Zona tabakasının ileri derecede kalın olması halinde, embriyo bu tabakadan dışarı çıkamaz ve rahime tutunamaz. Bu durumda embriyo rahime verilmezden önce zona tabakasının bir kenarından inceltilmesinin, gebelik şansını artırdığı ileri sürülmektedir. Ancak, bu teknikle embriyonun zedelenme ihtimali az da olsa vardır.

Blastosist transferi (Geç dönemtransfer-5. gün transfer)

Anne ve babadan alınan üreme hücrelerinin birleşmesi ile embriyo denilen yeni bir yapı ortaya çıkar. Embriyo sürekli bölünerek hücre sayısını arttırır. Genellikle embriyo, anne adayından yumurta toplandıktan sonraki üçüncü gün, yaklaşık 7-8 hücreli safhada iken rahim içine yerleştirilir (embryo transferi). Her zaman uygulanmamakla birlikte kaliteli embriyo sayısı fazla ise embriyo gelişimi daha ileri safhalara kadar takip edilerek daha geç bir günde (en geç 5. gün) embriyo transferi uygulanabilir. Böylece, embriyolardan daha iyi gelişenleri seçme şansı olabilir, transfer ve rahime tutunma arasındaki süre kısaltılmış olur. Embriyonun doğal ortamına dönüşünü geciktirmesi ve kalan embriyoların dondurulması şansını azaltması, bu uygulamanın olumsuz yönleridir. Ancak çok sayıda yumurta ve embryo gelişenlerde uygulanabilecek bir yöntemdir.

Embriyo dondurulması (Cryopreservation):

Embriyo transferi tamamlandıktan sonra elde kalan iyi kalitede embriyolar özel bir teknikle dondurularak, daha sonra kullanılmak üzere saklanabilir. Donma ve çözülme sırasında kalitesini koruyabilen embriyolardan oluşan bebeklerin özel bir sağlık sorunları olmamaktadır. Ülkemizdeki ÜYTEM yönetmeliği embriyoların 3 yıl saklanmalarına izin vermektedir. Dondurulmuş embryoların transferi taze embryo kadar verimli olmamaktadır. Çünkü, donma işleminden açılan embryoların yaklaşık % 30-50’ si ölmektedir. 

Preimplant genetik tanı (PGD):

Embriyonun 8 hücreli safhasında bir veya iki hücrenin embriyodan alınarak genetik tetkik için kullanılması embriyonun gelişimine engel olmaz. Alınan bu hücreler kromozomal olarak incelenebilir ya da ailede bilinen genetik bir hastalık var ise, bu hastalık yönünden tetkik edilebilir.  Sonuçta uygun nitelikte olan embriyolar, transfer için seçilir. Bu yöntemde gebelik şansı yarı yarıya azalmakla birlikte genetik hastalıklar için olumlu sonuçlar sağlar. Bu uygulamayı yapmak her hastada mümkün olmamaktadır.

 


 

 
 EVLİLİK HAZIRLIĞI
 Söz bohçası
 Nişan Bohçası
 Çeyiz Hazırlığı
 Örgü ve Dantel
 Gelinlik Seçimi
 Damatlık Seçimi
 Gelinlik Kiralama
 Damatlık Kiralama
 KREDİLER
 Evlilik Kredisi
 Konut Kredisi
 İhtiyaç Kredisi
 Taşıt Kredisi
 GÜZELLİK VE BAKIM
 Cilt Bakımı
 Sivilce Sorunu
 Saç Bakımı
 Saç Dökülmesi
 Vücut Bakımı
 Kilo Kontrolü
 Makyaj Sırları
 Diyet Listesi
 Selülit Sorunu
 Göğüs Bakımı
 Bacak Bakımı
 Manikür-Pedikür
 SAĞLIK VE CİNSELLİK
 Cinsel İlişki
 Cinsel Pozisyonlar
 İlk Gece
 Adet Bozuklukları
 Doğum Kontrolü
 Gebelik
 Psikolojik Sorunlar
 İslamda Cinsellik
 Erken Boşalma
 İktidarsızlık
 Kızlık Zarı
 Kürtaj
 Bel Soğukluğu
 Vajinismus
 Tüp Bebek
 Orgazm
 Kısırlık
 KADIN VE AİLE
 Erkeğini Tanı
 İlk 3 yıla Dikkat
 İslamda Evlilik
 Erkekler Ne İster
 Mantıkmı Duygusalmı
 Aile İçi Problemler
 İhanetin Sebepleri
 İlişkinizi Kurtarın
 İkinci Bahar
 ASTROLOJİ
 Burçlar ve Özellikleri
 Günlük Falınız
 Rüya Tabirleri
 TARİFLER
 Yemek Tarifleri
 Börek Tarifleri
 Pasta Tarifleri
 Tatlı Tarifleri
 Salata Tarifleri
 ESTETİK
 Meme Estetiği
 Botox
 Saç Ekimi
 Lazer Epilasyon
 Burun Estetiği
 Kaş Kaldırma
 Bölgesel Zayıflama
 Liposuction
 Penis Büyütme
Google
 


Design & Programming by
www.nacredesign.com