Vajinismus hastalığı ve Vajinismus belirtileri erken yaşta ki kalan korkuların Vajinismus nedenleri olarak tabir ettiğimiz kadınlar neden Vajinismus olur sorusunu yanıtlar. kadınlarda Vajinismus sebepleri Vajinismus tedavisi veya Vajinismus türleri insalar tarafından kadınlarda kadın hastalıkları diye tabir edilen yollardan geçer. Vajinismus çeşitleri çoktur ve psikolojik etkenler önceliklidir. Hamilelikte Vajinismus sıkça rastlanan bişidir. cinsel soğukluk olan kadınalrda Vajinismus nedir demeyin ve öğrenin jinekolog doktor tavsiyesi ile jinekolojik vaka gibi terapi edilen hastalar genelde hipnoz ile tedavisi mümkün olan cinsel birleşememe hastalığıdır. pc kası adı olan cinsel soğukluk kadın için kötü bişeydir. muayene mutlaka doktor eşliğinde olmalıdır. tedavi yöntemleri vardır. istanbul ve bursa önde olmak üzre izmir ve ankara takib etmektedir. Vaginismus ingilizcesi olan vagen ve vajen hastalığı vajina yada vajinal yol da oluşur. evlilik
Vajinismus hastalığı  ve  Vajinismus belirtileri erken yaşta ki kalan korkuların  Vajinismus nedenleri olarak tabir ettiğimiz  kadınlar neden Vajinismus olur sorusunu yanıtlar. kadınlarda Vajinismus sebepleri  Vajinismus tedavisi veya  Vajinismus türleri insalar tarafından kadınlarda kadın hastalıkları diye tabir edilen yollardan geçer. Vajinismus çeşitleri çoktur ve  psikolojik etkenler önceliklidir. Hamilelikte Vajinismus sıkça rastlanan bişidir. cinsel soğukluk olan kadınalrda  Vajinismus nedir demeyin ve öğrenin  jinekolog doktor tavsiyesi ile  jinekolojik vaka gibi  terapi edilen hastalar genelde  hipnoz ile tedavisi mümkün olan  cinsel birleşememe hastalığıdır. pc kası adı olan  cinsel soğukluk kadın için kötü bişeydir. muayene mutlaka  doktor eşliğinde olmalıdır. tedavi yöntemleri vardır. istanbul ve  bursa önde olmak üzre  izmir ve  ankara takib etmektedir. Vaginismus ingilizcesi olan  vagen ve  vajen hastalığı  vajina yada  vajinal yol da oluşur.

19 Şubat 2018, Pazartesi 07:59:22

vajinismus tedavisi
 ÜYELER İÇİN
 Anasayfa
 Üye Ol
 Şifremi Unuttum
   
 K.Adı
 Şifre
 
 EVLİLİK ALIŞVERİŞİ
 Gelinlikler
 Abiyeler
 Nişanlıklar
 Gece Kıyafetleri
 Kına Gecesi Kıyafeti
 Damatlıklar
 Smokinler
 Davetiyeler
 Nikah Şekerleri
 Alyans ve Takı
 Gelin İç Giyim
 Gelin Ayakkabısı
 Gelin Buketi
 Gelin Tacı
 Gelin Arabası
 Düğün Yemeği
 Düğün Pastası
 Düğün Mekanı
 Düğün Fotoğrafçısı
 Düğün Organizasyonu
 Müzik Organizasyonu
 Ses Işık Dj Kiralama
 Balayı Tatili
 Gümüş ve Aksesuar
 Çocuk Gelinlikleri
 Çocuk smokinleri
 EV EŞYALARI
 Beyaz Eşya
 Mobilya
 Ev Tekstili
 Ev Elektroniği
 Küçük Ev Aletleri
 Banyo
 Mutfak
 Halı
 Perde
 Züccaciye
 MAĞAZALAR
 Moda Evleri
 Düğün Salonları
 Rent A Car
 Kuyumcular
 Emlakçılar
 Çiçekçiler
 Mobilyacılar
 Güzellik Salonları
 Fotoğraf Stüdyoları
 Evden Eve Nakliyat
 Kozmetik
 Peruk - Postiş - ÇıtÇıt
 İş Elbiseleri
 Ev Tekstili
 Tekne Kiralama
 Oteller
 Turizm Acentaları
 Organizasyon Firm.
 BİZ KİMİZ
 Hakkımızda
 Bize Ulaşın
 Web Tasarım
 GÜZEL SÖZLER
 Evlenme Teklifi
 Aşk Şiirleri
 Davetiye Sözleri
 Sevgi Mesajları
 Önemli Gün Mesajları
 NİKAH HAZIRLIĞI
 Nikah Daireleri
 Nikah İşlemleri
 Dini Nikah
 İNTERAKTİF
 Evlilik İlanları
 Çiftlerin sayfaları
               Vajinismus

AYIN ŞANSLI ÇİFTİ

Vajinismus hastalığı ve Vajinismus belirtileri erken yaşta ki kalan korkuların Vajinismus nedenleri olarak tabir ettiğimiz kadınlar neden Vajinismus olur sorusunu yanıtlar. kadınlarda Vajinismus sebepleri Vajinismus tedavisi veya Vajinismus türleri insalar tarafından kadınlarda kadın hastalıkları diye tabir edilen yollardan geçer. Vajinismus çeşitleri çoktur ve psikolojik etkenler önceliklidir. Hamilelikte Vajinismus sıkça rastlanan bişidir. cinsel soğukluk olan kadınalrda Vajinismus nedir demeyin ve öğrenin jinekolog doktor tavsiyesi ile jinekolojik vaka gibi terapi edilen hastalar genelde hipnoz ile tedavisi mümkün olan cinsel birleşememe hastalığıdır. pc kası adı olan cinsel soğukluk kadın için kötü bişeydir. muayene mutlaka doktor eşliğinde olmalıdır. tedavi yöntemleri vardır. istanbul ve bursa önde olmak üzre izmir ve ankara takib etmektedir. Vaginismus ingilizcesi olan vagen ve vajen hastalığı vajina yada vajinal yol da oluşur.

Emel Dursun&Mert Kavak

 
 VAJİNİSMUS


Kadinda cinsel iliski islevini gerçeklestiren anatomik bölgeye vajen veya vajina adı verilir. Vajinismus cinsel iliski sirasinda kadinin vajen kaslarini Özellikle PC kaslarinı refleks olarak  kasmasi sonucunda cinsel birlesmenin hiç olamamasi ya da çok zor gerçeklesmesi durumudur. Kadinlarin % 1'inde görülen ve profesyonel yardim almak suretiyle tedavisi son derece kolay bir rahatsizliktir. Vajinismus hastalarinda, kasilmalarin sadece vajinal girisde degil, ayni zamanda vücudun diger bölgelerindeki kaslarda (karin, bel, sirt, bacak gibi) da görülmesi sonucunda vucutta yaygin bir biçimde kas agrilari olusabilmektedir. Kasilma seklinde kendini gösteren bu vajinal refleks sadece cinsel iliski sirasinda degil kadinin jinekolojik muayenesi sirasinda, tampon kullanimi durumunda ya da parmagin vajene sokulmasi gibi vajene herhangi bir girisim içeren her durumda tetiklenebilir. Bu durumda vajene herhangi bir seyin girmesi mümkün degildir ve her türlü girisim çabasi son derece rahatsiz edici veya imkansizdir. Vajinismus sorunu sonlandigi anda, tüm bu kasilmalar çok kisa zamanda kendiliginden kesilecek ve beden normal durumuna dönecektir. Vajinismus (Ingilizce tabiri ile vaginismus) son yillarda kesin olarak tedavi edilebilen bir rahatsizliktir.

         vajinismus

Cinsel iliski beden ve beynin ortaklasa çalistiklari bir eylemdir. Iliski öncesindeki cinsel uyarimlar istegi olumlu yöne çektigi gibi beyin bu algilamalar sonucunda vücuda iliskinin gerçeklesmesi için pozitif sinyaller aktarir. Normal bir bünyede durum böyleyken vajinismus problemi olan kadinlarda, beden ve beyin asla cinsel iliskiye yönelik ortak ve olumlu bir fikre sahip degildir. Geçmisinde cinsel taciz gibi ciddi bir psikolojik travma olabilecegi gibi agrili bir jinekolojik muayene, ilk iliskinin çok agrili olmasi gibi psikolojik tahribat yapmis birtakim durumlarda vajinismus sikça gözlenir. Kati dini inançlar ve cinsel yönelimde bozukluklar da vajinismusa sebep olabilir. 

Vajinismus Nedenleri

Vajinismus pek çok sebeple ortaya çikabilir. Geçmisinde cinsel taciz gibi ciddi bir psikolojik travma yasamis kadinlarda görülebilecegi gibi agrili bir jinekolojik muayene, ilk iliskinin çok agrili olmasi gibi psikolojik tahribat yapmis birtakim durumlarda da vajinismus sikça gözlenir.

Kati dini inançlar ve cinsel yönelimde bozukluklar da vajinismusa sebep olabilir. Yine psikolojik sebeplerin arasinda çocukluktan kalma korkular, asiri kati bir toplum düzeni içinde yasama, kati ahlak kurallari ve tabular, suçluluk, ayip, günah gibi kavramlarin bilinç altina yerlesmesi, cinsellik ve ilk cinsel deneyim konusunda yerlesmis hatali bilgi ve ön yargilar, bilinç altinda penisin vücuda girisine karsi bir korkunun olmasi gibi nedenler vardir. Özellikle kizlik zarinin çok degerli ve korunmasi gereken bir yapi oldugu düsünceleri ile büyüyen ve sürekli olarak korunmasi gerektigi ögretilen kadinlar vajinismus egilimindedirler.

Cinsel hayatin baslangicinda vajinismus problemi olmayan kadinlar da yasanmis kötü tecrübeler sonucunda (dogum, düsük, kürtaj, yanlis yapilmis ve fazlasiyla aci duyulmus bir jinekolojik muayene gibi) da vajinismus görülebilir. Bazen de çiftlerin cinsellikle ilgili bilgi eksiklikleri, ilk iliski ile ilgili yanlis inanis ve önyargilar da beraberinde korku ve panigi getirerek vajinismusa neden olabilir.


Vajinismus TedavisiVaginismus yakinmasi olan kadinlarin tedavisinde ilk asama esle birlikte bir jinekologa gidilerek tam bir jinekolojik muayenenin yapilmasidir. Bu muayene ile olaya neden olabilecek herhangi bir hastaligin olup olmadigi saptanir. Maalesef vajinusmus sorunu olan kadinlarin büyük çogunlugu doktora muayene olmakta da sikinti çeker.

Aynen iliskide oldugu gibi panik ve korkuya kapilir, bacaklarini kapatir ve aglama krizine bile girebilirler. Genellikle vajinismusa sebep olarak geçmiste yasanmis kötü cinsel tecrübe veya bilinç altina kazinmis gereksiz korkular vardir. Bilinç altindaki gereksiz korkulari yenmek için kadinin ve erkegin rahatlatilmasi, gevsemesi, heyecan ve korkulari yatistiracak ruhsal bir ortam olusturulmasi için uygun psikolojik destek saglanmalidir. Diger taraftan "çati kaslarini gevsetme egzersizleri" hastaya ögretilip uygulandiktan sonra çubuklarla vajeni genisletme (dilatasyon) denemelerine geçilir.

Dilatasyon denemelerinde kadina vajene uygulamasi için çesitli kalinliklardaki çubuklarin esle birlikte kullanilmasi ögretilir. Baslangiçta ince çubuklari kendi kendine vajene uygulayan kadin daha sonra bunu esinin yapmasina izin verebilir. Her seferinde çubuk kalinligi arttirilir. Yeterli kalinlikta çubukla bu basarildiktan sonra penisin vajene girmesi mümkün olabilmektedir. Tedavide "davranisçi seks terapileri" ile de basarili sonuçlar alinabilmektedir. Bu terapilerin bir bölümüne esler de dahil edilirler. Tedavi süresi hastaligin siddetine göre birkaç seanstan 8-10 seansa kadar degisebilir.

Vajinismus ailesel bir problemdir; yani kadinin ve erkegin ortak bir problemidir. Bu nedenle hiç bir taraf digerini suçlamamali veya bu konuda anlayissiz olmamalidir. Unutulmamalidir ki, uygun tedavi yöntemlerinin dogru bir sekilde uygulanmasi ile çiftlerin % 100'ünde basari saglanabilmektedir. Tedavilerde basari sansini arttiran en önemli faktör eslerin seanslar sirasinda kendilerine verilen ev ödevlerini uygun bir sekilde uygulamak ve sonuna kadar tedaviye inançlarini kaybetmemeleridir. Hipnoz (hipnoterapi) son senelerde vajinismus tedavisinde basari sansini arttiran önemli bir tedavi yöntemidir. Biz de vajinismus tedavisinde basariyi arttirmak için hipnoterapiyi uygulamakta ve önermekteyiz.
 

 


 
 EVLİLİK HAZIRLIĞI
 Söz bohçası
 Nişan Bohçası
 Çeyiz Hazırlığı
 Örgü ve Dantel
 Gelinlik Seçimi
 Damatlık Seçimi
 Gelinlik Kiralama
 Damatlık Kiralama
 KREDİLER
 Evlilik Kredisi
 Konut Kredisi
 İhtiyaç Kredisi
 Taşıt Kredisi
 GÜZELLİK VE BAKIM
 Cilt Bakımı
 Sivilce Sorunu
 Saç Bakımı
 Saç Dökülmesi
 Vücut Bakımı
 Kilo Kontrolü
 Makyaj Sırları
 Diyet Listesi
 Selülit Sorunu
 Göğüs Bakımı
 Bacak Bakımı
 Manikür-Pedikür
 SAĞLIK VE CİNSELLİK
 Cinsel İlişki
 Cinsel Pozisyonlar
 İlk Gece
 Adet Bozuklukları
 Doğum Kontrolü
 Gebelik
 Psikolojik Sorunlar
 İslamda Cinsellik
 Erken Boşalma
 İktidarsızlık
 Kızlık Zarı
 Kürtaj
 Bel Soğukluğu
 Vajinismus
 Tüp Bebek
 Orgazm
 Kısırlık
 KADIN VE AİLE
 Erkeğini Tanı
 İlk 3 yıla Dikkat
 İslamda Evlilik
 Erkekler Ne İster
 Mantıkmı Duygusalmı
 Aile İçi Problemler
 İhanetin Sebepleri
 İlişkinizi Kurtarın
 İkinci Bahar
 ASTROLOJİ
 Burçlar ve Özellikleri
 Günlük Falınız
 Rüya Tabirleri
 TARİFLER
 Yemek Tarifleri
 Börek Tarifleri
 Pasta Tarifleri
 Tatlı Tarifleri
 Salata Tarifleri
 ESTETİK
 Meme Estetiği
 Botox
 Saç Ekimi
 Lazer Epilasyon
 Burun Estetiği
 Kaş Kaldırma
 Bölgesel Zayıflama
 Liposuction
 Penis Büyütme


Design & Programming by
www.nacredesign.com